גם הקנקן חשוב

כך שיניתי את מציאות חיי

בתור קצינה בחיל השריון בשירות הצבאי, מידי פעם הייתי מצטלמת עם חיילים ליד טנקים. באחת מהפעמים שחזרתי הביתה, חבר הביט בתמונה שבה אני מצולמת ליד טנק, ושאל בצחוק: "מי הטנק בתמונה"? מאז לא העזתי להצטלם במשך שנים.

 

היי, אני סיגל – ומאז שאני זוכרת את עצמי ניסיתי לרדת במשקל. הניסיונות לרדת לאורך השנים במשקל לא החזיקו מעמד, כי מנגנון האכילה הרגשית היה חזק מכולם.

כעבור מספר שנים עבדתי בחברת ממתקים גדולה. ניהלתי מו"מ עם ספקים ובכל פעם בדרך לפגישה עם ספק חדש, מצאתי את עצמי עוברת דרך חנות בגדים ומתחדשת בעוד בגד. זו הייתה הדרך שלי לחזק את הביטחון העצמי ולהרגיש במיטבי, למרות הדימוי הנמוך סביב סוגיית המשקל. השיטה הזו עבדה: לאותן הפגישות הגעתי בשיא האנרגיות, באופן שגרם להן להיסגר בדיוק כפי שרציתי.

 

כבר אז הבנתי כמה הנראות החיצונית משפיעה על ההרגשה הפנימית ועל אופן הפעולה שלנו. וכך לאורך השנים חידדתי את חוש הסטיילינג: אספתי בגדים, נעלים, תכשיטים ואביזרי אופנה ממקומות רבים בארץ ובעולם – ויצרתי שילובים שמותירים חותם ייחודי.

 

אך מכיוון שרכישת בגד חדש לפני כל פגישה קצת (רק קצת...) הכבידה על חשבון הבנק, החלטתי לחפש דרכים נוספות  לשיפור ההרגשה והביטחון העצמי. כך גיליתי את עולמות האימון.

הכלים המנטאליים שרכשתי, סייעו לי ללמוד איך לאהוב את עצמי ולהתחבר לחוזקות הפנימיות – המתנות שכל אחת מאתנו קיבלה (גם אם אינה מודעת לכך). למדתי גם איך לבטא את החוזקות באמצעות יצירת לוק שמשאיר חותם ומשנה דפוסי התנהגות שחוסמים אותנו. בזכות השילוב בין הפנים לבין החוץ האכילה הרגשית שלי פחתה – ומאז השלתי עשרות קילוגרמים. והכי חשוב: אני מרגישה מצוין, עם רצון לטרוף את העולם!

 

השילוב בין עולמות האימון והסטיילינג הוליד את שיטת "נראות משנה מציאות" ליצירת השינוי הרצוי בחיים: השיטה שמלמדת איך לבצע שינויים חיצוניים שמשפיעים על דפוסי החשיבה, ועל היכולת שלנו לבצע את השינוי המיוחל בחיים.

מנסה לשנות אבל לא  מצליחה?

זכרי שלפעמים השינוי מתחיל מבחוץ...

לעיצוב מציאות חייך